Патронатне виховання в Херсонській області

 

Що таке патронат ?

Сімейний патронат – це інноваційна, соціальна послуга, яка запроваджується місцевою владою в місті Херсоні та Херсонській області.

Ми впевненні: найкращий спосіб захистити дитину – це підтримати рідну сім’ю. Завдання сімейного патронату – не дати дитині втратити рідних маму і тата, які через складні життєві обставини, тимчасово не можуть виконувати свої батьківські обов’язки.

Якщо відновити здатність батьків виховувати дитину неможливо, їй підшукають іншу форму сімейного виховання: усиновлення, влаштування під опіку чи піклування або довгострокову прийомну сім’ю.

СТАНЬТЕ ПАТРОНАТНИМ ВИХОВАТЕЛЕМ!

Всього під патронат було влаштовано 97 дітей, з них:

  • 30 дітей – повернулося до біологічних родин;
  • 9 дітей влаштовано під опіку;
  • 31 дитину усиновлено громадянами України;
  • 18 дітей влаштовано до прийомної cім’ї чи ДБСТ;
  • 1 дитина з інвалідністю переміщена до будинку дитини;
  • 8 дітей продовжують перебувати під патронатом.

 

Крім того, понад 200 життєвих історій  дітей потребували тимчасового влаштування під патронат, але вирішилися в інший спосіб та уникли інституційного виховання, однак детально вивчивши всі обставини для їх тимчасового влаштування було використано інші варіанти: (тимчасова опіка родичів та знайомих, розміщення дитини до медичного закладу для проходження стаціонарного лікування, залучення наставників для підтримки підлітка).

В Україні діє 7 патронатних сімей, ще 6 сімей з числа кандидатів в патронаті вихователі на етапі завершення навчання і готовності укласти договір з місцевим органом опіки та піклування та розпочати в рамках державного експерименту надання послуг патронату над дитиною.